Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

Luboš Soukup a CHristian Pabst: Music & Pilgrimage

16 červen 2021 17:00 - 22:00

Kafé v kině + ZUŠ náměstí Míru 666, 698 01 Veselí nad Moravou, Czech Republic

Luboš Soukup a CHristian Pabst: Music & Pilgrimage

Projekt „Music & Pilgrimage“ je uměleckou odpovědí na kovidovou pandemii a s ní související omezení společnosti a sociální izolaci. Saxofonista Luboš Soukup připravil spolu se svým dlouholetým hudebním kolegou, německým pianistou Christianem Pabstem, koncertní řadu doplněnou o setkání s místními hudebníky prostřednictvím workshopů. 

Hudebníci chtějí svá vystoupení doplnit o setkání s posluchači a místními hudebníky. Samotnému koncertu by tak předcházel workshop, v rámci kterého by mohli zájemcům předat své zkušenosti a naladit je tak na nadcházející umělecký zážitek. Cílem projektu je tak nejen poskytnout nádherný kulturní zážitek, ale i podpořit a znovu rozvíjet sociální kontakty, které byly během pandemie utlumeny. Workshop bude zaměřen na jazzovou a improvizaci na dechové a klavírní nástroje a uskuteční se 16. 6. od 15 hodin v prostotorách základní umělecké školy. Zájemci, nechť se hlásí na e-mailu: reditel@kultura-veseli.cz nebo na tel. 724 377 017.

Luboš se s Christianem seznámil v Dánsku před téměř 10 lety. Oba v té době žili v Kodani a studovali na tamější hudební akademii. Již první společné hraní ukázalo, že jsou si oba lidsky i umělecky velmi blízcí. Toto počáteční setkání vedlo k bezpočtu koncertů nejen v Dánsku a České republice, ale i v Německu, Nizozemí a na Slovensku. Kromě každoročního turné po Evropě spolu hudebníci nahráli dvě alba: Through the Mirror (2013), a Země (2017), na kterém hostuje mezinárodně známý kytarista Lionel Loueke. 

Ačkoliv Luboš s Christianem převážně hrají ve větších sestavách, láká je oba představa prozkoumat hlouběji možnosti dua klavír a saxofon, ve které si už několikrát zahráli. Současné situace s globální pandemií, která ohrožuje živou kulturu a téměř znemožňuje plánovat velké koncerty a koordinovat větší hudební tělesa, se zdá ideální momentem oficiálně odstartovat jejich společný projekt snů.

www.kultura-veseli.cz


logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834