Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

Turistické informační centrum (TIC) se nachází v objektu Turistického centra Veselska, bývalého Panského dvora, v centru města Veselí nad Moravou. TIC zahájilo svůj provoz 1. prosince 2012 a jeho účelem je sloužit nejenom městu Veselí nad Moravou, ale celému regionu Veselska zahrnujícímu dalších 21 obcí patřících do jeho územně správního obvodu. Konkrétně se jedná o obce: Blatnice pod Svatým Antonínkem, Blatnička, Hroznová Lhota, Hrubá Vrbka, Javorník, Kněždub, Kozojídky, Kuželov, Lipov, Louka, Malá Vrbka, Moravský Písek, Nová Lhota, Radějov, Strážnice, Suchov, Tasov, Tvarožná Lhota, Velká nad Veličkou, Vnorovy a Žeraviny.

Hlavní náplní činnosti je sběr informací o našem regionu, jeho historii, tradicích, památkách, nejrůznějších zajímavostech a okolní přírodě a následné zprostředkování těchto informací turistům, kteří zavítají do našeho regionu. Současně shromažďujeme také informace o kulturních, společenských, sportovních a dalších událostech a akcích probíhajících na Veselsku. Záměrem je vytvořit z Turistického informačního centra Veselska komplexní informační centrum sloužící nejenom turistům a návštěvníkům našeho regionu, ale také místním obyvatelům jakožto zdroj informací o aktuálním dění na Veselsku.

TIC dále také nabízí: veřejný internet zdarma a  bezbariérové vstupy do všech prostor včetně sociálního zařízení.

Turistické informační centrum Veselska je certifikovaným členem Asociace turistických informačních center České republiky, držitelem certifikátu Jednotné klasifikace turistických informačních center ČR a také vlastní certifikát „Cyklisté vítáni“.

 

Provozní doba TIC

Mimo hlavní sezónu (od října do května vč.)
Po – Pá 9:00 – 17:00
Hlavní turistická sezóna (od června do září vč.)
Po - So  9:00 – 17:00
Ne 13:00 – 17:00

Ve dnech státních svátků v době trvání hlavní turistické sezóny je provoz TIC zajištěn. Mimo hlavní sezónu bude TIC otevřeno, pokud je příslušný svátek doprovázen konáním akce většího významu, kdy lze předpokládat zvýšenou návštěvnost.

 

Služby

 • turistické informace (turistické trasy a zajímavosti v regionu, informace o dopravním spojení, ubytování, pohostinství a dalších místních službách a institucích)
 • informace o aktuálním dění v regionu, zejména kulturních, společenských a sportovních akcích
 • poskytování propagačních materiálů a turistických publikací (mapy, průvodci, letáčky atd.)
 • nabídka tiskovin z oblasti cestovního ruchu a kultury (Kam po Česku, TIM, Veselské listy, aj. )
 • veřejný internet, tisk z PC, skenování, kopírování
 • cyklopoint 
 • bezplatné WC
 • Family point - zázemí pro rodinu
 • průvodcovské služby po městě
 • předprodej a rezervace vstupenek akcí VKC z.ú.
 • sběrové místo pro příjem plakátů firmy Rengl http://www.rengl.cz/

 

kudyznudy logo-01

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834