Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

Výstava "Radek Pilař dětem"

06 květen 2018 15:00 - 01 červenec 2018 17:00

Městská galerie Panský dvůr, náměstí Míru 664, 698 01 Veselí nad Moravou, Czech Republic

Výstava "Radek Pilař dětem"

V galerii na Panském dvoře bude 6. května 2018 zahájena interaktivní výstava s názvem Radek Pilař dětem. Výstava je poctou velkému umělci, který kromě vlastní umělecké tvorby věnoval značnou část svého nadání, umu a času dětem a jejich světu pohádek, představ a fantazie.

Je snad v České republice někdo, kdo by neznal znělku Večerníčka nebo obyvatele lesa Řáholce Rumcajce, Manku a Cipíska? Na výstavě však bude možné prohlédnout si a doslova „oživit“ i jiné krásné postavy Radka Pilaře. Cílem výstavy  je představit tvorbu Radka Pilaře hravou formou. Interaktivní podstata celé instalace se pokouší návštěvníky aktivně zapojit a nabízí jim možnost se kreativně realizovat přímo v prostorách galerie. Instalace v sobě spojuje jak moderní technologie (kinect, dotykové tablety, HD televizory), tak i mnohem jednodušší prvky jako je magnetická stěna, otočné ilustrace a jednoduché animace pomocí praxinoskopu. Na děti také čeká možnost skládat si vlastní obrazy ze sklíček přes zpětný projektor, atd. Práce pana Pilaře jsou vystaveny tak, aby děti nejen pobavily, ale zároveň inspirovaly.

Děti čeká tajemná cesta lesem Řáholcem, kde na konci číhá překvapení v podobě interaktivní technologie Kinect, která snímačem rozhýbává postavičky. Dále i dětský odpočinkový koutek s pohádkami. Sami si mohou vyzkoušet princip animace pomocí praxinoskopu. Součástí výstavy je i venkovní dvorek galerie, kde za pěkného počasí mohou malovat křídami na stěny své vlastní umění nebo vymalovávat Pilařovy postavičky.

Široké veřejnosti nabídne galerie rozsáhlý doprovodný program s tématikou výstavy. 

http://galerie.kultura-veseli.cz, tel.: 602 618 630

 

logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834