Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

The Cold Cold Nights

17 únor 2018 20:00

Kafé v kině, náměstí Míru 666, 698 01 Veselí nad Moravou, Czech Republic

The Cold Cold Nights
Pražská kapela The Cold Cold Nights - to je ryzí pravost a uvěřitelnost skrze jednoduché, dojímavé melodie a příběhy.

Jméno písničkáře Jakuba „J“ Jiráska se skloňovalo v kruzích domácí nezávislé scény už po jeho debutovém EPčku Cold Cold Nights, které stihl v roce 2012 natočit ještě před maturitou. Lo-fi folková nahrávka nakonec dala jméno jeho doprovodné kapele, s níž Jirásek připravil několik singlů a jež následně s původně sólovým projektem J definitivně splynula.

„Hrát sám mě už tolik nebaví a aktuální desku jsme skládali víceméně všichni dohromady,“ říká Jirásek o transformaci z osamělého písničkáře ve frontmana plnohodnotné kapely. Cold Cold Nights s Jéčkem v čele patří do okruhu pražských kapel shromážděných kolem komunitního festivalu v Mirošovicích (Role, ±0), jejich zvuk je ale ve srovnání s vrstevníky mnohem hutnější, epičtější a vlastně dospělejší.

Na svém březnovém dlouhohrajícím debutovém albu (The) Last Summer, který si vydali na svém vlastním labelu Black Pear Music, tak mají kromě kytarového indie své místo i barokní struktury postrocku či v žánru poměrně neobvyklá trumpeta. „Je to deska, která zní po všech směrech absolutně světově,“ napsalo o (The) Last Summer Radio Wave.
www.kultura-veseli.cz, tel.: 602 618 630

logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834