Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

Daniel Balabán, Jiří Kuděla: Fokus

15 říjen 2017 16:00 - 19 listopad 2017 17:00

Městská galerie Panský dvůr náměstí Míru 664, 698 01 Veselí nad Moravou, Czech Republic

Daniel Balabán, Jiří Kuděla: Fokus

Městská galerie Panský dvůr ve Veselí nad Moravou zahájí v říjnu spojenou výstavu významných představitelů české malby Daniela Balabána a Jiřího Kudělu. Oba autoři  pedagogicky působí na Katedře malby Fakulty umění Ostravské univerzity. Prof. ak. mal. Daniel Balabán je vedoucím ateliéru Malba I. a MgA. Jiří Kuděla PhD. je odborným asistentem v ateliéru Malba II. 

Daniel Balabán se vyrovnává s postmoderní problematikou vyprázdnění nosných obsahů minulosti. (náboženství, křesťanství). Je představitelem příběhovosti a prožitku osobní zkušenosti. Zajímá ho transformace těchto zážitků do malířských symbolických figurálních kompozic. Mnohoznačnost a pomíjivost lidské existence, patosu a tajemství smrti jsou jeho nosnými výrazovými prostředky.

Malířské dílo Jiřího Kuděly se odehrává v možnostech malby. Autor ohledává hranice tohoto klasického média a naplňuje jeho limity osobitým pojetím. Maluje figury, portréty, interiéry i abstraktní formy. Jeho postavy nebo portréty nejsou popisným realismem, ale jsou malovány se zřejmým požitkem a především jsou lukulskými hody, při nichž nám malíř namísto vybraných pochoutek servíruje divoké tvary, bohaté textury, dynamické proměny, neobvyklé povrchy, náhlé metamorfózy, ale i tajemství a napětí. Poukazuje na téma identity a identifikace. "Portrét" vnímá jako zobecněnou, otevřenou strukturu, která tematizuje především samotnou malbu.

                Vernisáž výstavy Fokus se bude konat v neděli 15. října 2017 v 16 hodin v Městské galerii na Panském dvoře. Součástí vernisáže bude představení děl a diskuse s autory.

http://galerie.kultura-veseli.cz, tel.: 602 618 630  

logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834